Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024 r.

1. Dzisiaj 3 Niedziela Wielkanocna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Weźmy chętnie do ręki Pismo św., które jest listem Boga skierowanym do Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi. Dziś dzień modlitw w obronie życia. W naszych modlitwach pamiętajmy, aby szanowano życie od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  2. Za tydzień będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Naszymi modlitwami będziemy wspierać kapłanów i sprawę powołań, a darem naszych serc wesprzyjmy nasze Seminarium Duchowne.
  3. Msze św. w tygodniu codziennie o 7.00, a ponadto w środę i piątek o godz. 18.00. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża św. Siostry Faustyny, a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 zakończoną Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  4. W dniach od 15 do 16 kwietnia będzie peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w bazylice w Limanowej. O godz. 17:00 przywitanie relikwii i nabożeństwo, o 18:00 Msza św., a próźniej czuwanie We wtorek od rana czuwanie przy relikwiach, a o godz. 14.00 pożegnanie. Zachęcamy wszystkich, aby udać się do bazyliki by trwać na modlitwie przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów i wypraszać potrzebne łaski dla siebie, naszych rodzin, parafii oraz naszej Ojczyzny. Jutro o godz. 18.00 ks. Proboszcz będzie koncelebrował Mszę św. w Bazylice w Limanowej.
  5. Pragniemy poinformować, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało kwotę 370 tyś. na remont i konserwację muru wokół kościoła oraz ścian prezbiterium, Starostwo Limanowskie przyznało kwotę 40 tyś. zł. na konserwację malowideł na ścianach chóru. Jesteśmy wdzięczni za te dofinansowania, które pomogą nam wykonać kolejny zakres prac przy naszym zabytkowym kościele.
  6. Jutro w OSP w Stróży w godz. 8.00 – 11.00 będą wypełniane wnioski obszarowe i rolno-środowiskowe.
  7. Po Mszy św. są do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości”, „Promyczek Dobra”.