Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 r.

1. Dzisiaj piąta niedziela wielkanocna.
  2. W piątek obchodzimy – UROCZYSTOŚĆ NMP – KRÓLOWEJ POLSKI – głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 7.00. 10.00 oraz 18.00.
  • poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc., patronki Europy, święto
  • środa – wspomn. św. Józefa , rzemieślnika,
  • czwartek – wspomn. św. Atanazego, bpa i dokt. Kośc.,
  • sobota – wspomn. Św. Floriana, męcz.
  1. Msza św., codziennie o godz. 7.00, a ponadto od środy o 18:00.
  2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. Spowiedź codziennie przed mszą św. a w piątek godzinę.
  3. Od wtorku rozpoczyna się Nabożeństwo Majowe, które będzie po Mszy św. popołudniowej. MAJ – to miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Starajmy się licznie przychodzić przez cały miesiąc na MAJÓWKI. Odprawiajmy je także wieczorem przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Zaczynajmy i kończmy pieśnią Maryjną, odśpiewaniem Litanii Loretańskiej i Ojcze nasz, Zdrowaś Maryi, Chwała Ojcu w intencji wioski i parafii. Przychodźmy też licznie do kościoła na Nabożeństwa Majowe.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 18.00. Postarajmy się licznie przyjść do naszej świątyni, aby w ten sposób odpowiedzieć na prośbę Maryi, jaką skierowała do nas przez dzieci Fatimskie. Postarajmy się przynieść na nie lampiony. Po mszy św. z figurką udamy się w procesji odmawiając różaniec.
  5. W piątek o godz. 8.30 udam się do chorych.
  6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Aliaksiejowi Navumence za wykonanie witraża do kaplicy pogrzebowej, przedstawiającego niebo i piekło. Również dziękujemy Zdzisławowi i Robertowi Hanuli za założenie szyb bezpiecznych oraz pomoc w założeniu witraży.
  8. Przed kościołem do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” a dla dzieci „Promyczek Dobra”.