Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024 r.

1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkanocna zwana „Białą – czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj Caritas Diecezji Tarnowskiej przeżywa po raz kolejny swoje Święto Patronalne. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy, aby w rodzinach wspólną modlitwą uczcić Boże Miłosierdzie, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kto może, niech wybierze się dzisiaj do Krakowa do Łagiewnik, aby nawiedzić to Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
  2. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. W tym dniu będzie można złożyć specjalne przyrzeczenie oraz otrzymać deklarację Duchowej Adopcji.
  3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną.
  4. Msze św. w tygodniu codziennie o 7.00, a ponadto w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża św. Anny, a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 zakończoną Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  5. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w środę po Mszy św.
  6. W przyszłości planujemy zrobienie parkingów przy cmentarzu. W tym celu zostały poczynione pewne kroki w celu wykupienia ziemi pod parking.
  7. Przed kościołem do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości”, „Promyczek Dobra”.