Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz.: 7.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy i 16.00.

Ołtarze przygotowujemy w następującym porządku:

Ołtarz I – przy krzyżu misyjnym – przygotowują parafianie z Przenoszy,

Ołtarz II – przy kapliczce – przygotowują parafianie z Górnej Skrzydlnej i z Rynku,

Ołtarz III – przy zabytkowym kościele – przygotowują parafianie z Woli Skrzydlańskiej,

Ołtarz IV – koło plebanii – przygotowują parafianie z Ługowiny, Drągówki i Zagórza.

Prosimy o zaangażowanie parafian w przygotowaniu ołtarzy w środę o godz. 19-tej. Starajmy się duchowo przygotować na przeżywanie tak wielkiej uroczystości przez pojednanie się z Chrystusem w Sakramencie Pokuty. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. Postarajmy się przyjść jak najliczniej na Msze św. o godz. 10.00. Przynieśmy książeczki do modlitwy, które pomogą nam w śpiewie pieśni Eucharystycznych. Na procesję przygotujmy feretrony i nośmy je w jednakowych strojach regionalnych. Składka jest przeznaczona na hospicjum i  cele charytatywne.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 2. środa – wspomn. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew,
 3. piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto,
 4. sobota – wspomn. św. Justyna męcz.
 5. W piątek zakończenie Nabożeństw Majowych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Fatimskie będzie połączone z procesją wokół kościoła. Rozważanie tajemnicy różańcowej oraz różaniec będą o godz. 17.30.
 7. Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 18:00.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po prymarii.
 9. W najbliższą niedziele Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 w intencji OSP w Skrzydlnej, która przeżywa 90-tą rocznicę powstania. Po Mszy św. dalsze uroczystości będą na placu przed remizą w czasie których zostanie poświęcona remiza oraz lekki samochodu ratowniczo-gaśniczy. Strażacy zapraszają wszystkich parafian na te uroczystości.
 10. Centrum Zdrowia Psychicznego przy szpitalu w Limanowej udziela bezpłatnego wsparcia przez całą dobę dla mieszkańców powiatu limanowskiego. GOK zaprasza na Dzień Dziecka w piątek od 14.00. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. Przed kościołem do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” oraz „Promyczek Dobra”.

Może Ci się również spodoba