Misterium Świetlistej Drogi – inscenizacja tajemnic światła – 14.07.2024 r.

W niedziele 14 lipca 2024 r. o godz. 18:00 zostało przedstawione na placu przed kościołem w Skrzydlnej oraz wewnątrz kościoła MISTERIUM ŚWIETLISTEJ DROGI przygotowane przez grupę blisko 50 parafian pod kierunkiem ks. Bogdana Mikołajczyka.

(NIE)ZNANA INSCENIZACJA WYDARZEŃ Z ŻYCIA JEZUSA  „PÓJDŻMY RAZEM Z JEZUSEM I MARYJĄ DROGĄ WYZNACZONĄ PRZEZ TAJEMNICE ŚWIATŁA RÓZAŃCA ŚWIĘTEGO”  to duchowa droga wyznaczona przez tajemnice światła Różańca, w którą wyruszyło blisko 50 osób przygotowujących to ewangelizacyjne wydarzenie. Inscenizacje ukazując wydarzenia z życia Maryi i Jej Syna miały pomóc widzowi odkryć głębie tajemnic światła Różańca i stanowią swego rodzaju zaproszenie do życia tymi tajemnicami w codzienności i rozważania ich głębi podczas modlitwy różańcowej.

Przybyli widzowie mieli okazję wczuć się w scenerię wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat i wyobrazić sobie jak te ważne wydarzenia mogły wyglądać. Misterium Świetlistej Drogi rozpoczęło się od odegrania sceny głoszenie nauk przez Jana Chrzciciela, przy którym gromadzili się Jego liczni uczniowie.  Wymowna była scena chrztu Jezusa w Jordanie, po której zostało przedstawione kuszenie Jezusa na pustyni. Przybyli mieli możliwość zobaczenia sceny powołania Dwunastu Apostołów, a następnie ich udział w weselu w Kanie Galilejskiej, gdzie został ukazany cud przemiany wody w wino. W dalszym ciągu inscenizacji zostało zaprezentowane spotkanie z bogatym młodzieńcem, uzdrowienie kobiety, osiem błogosławieństw, wystawianie na próbę przez uczonych w piśmie, nauka modlitwy Ojcze nasz, przebaczenie cudzołożnicy, uzdrowienie niewidomego oraz chromego. Bardzo wymownie została odegrana scena rozmnożenia chleba, podczas której przybyli widzowie mogli poczęstować się chlebem, który roznosili i im podawali apostołowie. Następnie miała miejsce mowa eucharystyczna Jezusa i scena odejście wielu, dla których była to trudna do pojęcia mowa. Przy tej scenie padło tak znamienne pytanie Jezusa: Czy i wy chcecie odejść? A w imieniu apostołów odpowiedział św. Piotra. W naturalnej scenerii zielonego wzniesienia została ukazana scena przemienienia na Górze Tabor, a na placu przed kościołem błogosławieństwo dzieci. Całość wieńczyła inscenizacja ustanowienia Eucharystii i wezwanie Jezusa, abyśmy byli jego świadkami w dzisiejszym świecie.

Z serca dziękujemy Bogu za ten szczególny czas łaski i możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym dziele ewangelizacyjnym i mamy nadzieję, że ziarno zasiane w sercach wyda duchowy owoc w życiu osób, które nie tylko obejrzały, ale przede wszystkim duchowo przeżyły wydarzenia z części światła Różańca.

Zachęcamy do obejrzenia Galerii Zdjęć:

Misterium Świetlistej Drogi – Inscenizacja Tajemnic Światła (Fot. Studio Angel Foto & Video)

Misterium Świetlistej Drogi – inscenizacja tajemnic światła – 14.07.2024 r. (Fot. A. Wolny)