Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024 r.

  1. Dzisiaj 12 niedziela zwykła.
  2. W sobotę obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszego papieża Franciszka. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Składka jest przeznaczona na świętopietrze.
  3. Serdecznie zapraszamy na Piknik Parafialny, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 17:00 na parkingu przy kościele, a zakończy się apelem maryjnym. W trakcie pikniku przewidziane atrakcje dla rodzin, dzieci i młodzieży m. in. występy Dziewczęcej Służby Maryjne, Zespołu Skrzydlanie, Zespołu „Małe Ważne Sprawy”, Tańce lednickie oraz świadectwa i animacje Wspólnoty Cenacolo, dmuchańce itd.. W trakcie pikniku będą rozprowadzane napoje, ciasta, lody i kiełbasy itd., aby pokryć koszty organizacji pikniku.
  4. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będzie wizytacja ks. biskupa Stanisława Salaterskiego, która jest czynnością apostolską i swoistym znakiem oraz działaniem Ducha Świętego. Przybywając do naszej parafii pragnie się spotkać z wszystkimi parafianami. Niech każdy z parafian poczuwa się do obowiązku, aby przybyć do naszej świątyni, wsłuchać się w jego słowo, przyjąć pasterskie błogosławieństwo. Starajmy się przede wszystkim duchowo przygotować na to spotkanie przez modlitwę, oczyszczenie serca z grzechów przez spowiedź. Ta wizytacja będzie przebiegała w następującym porządku:

6.30 – Godzinki do N.M.P.,

7.00 – Msza św.,

Spotkanie z Różami Różańcowymi, Akcją Katolicką, Caritasem Parafialnym, Chórem Parafialnym

8.15 – Spotkanie na plebanii na plebanii z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną

 i pracownikami kościelnymi

09.00 – Msza św. połączona z poświęceniem witraży

Spotkanie z ministrantami, lektorami, Dziewczęcą Służbą Maryjną, Apostolską Grupą Młodzieżową, Orkiestrą Parafialną.

11.00 – Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

  Spotkanie z kapłanami z Dekanatu

O godz. 13-tej odwiedzenie rodziny  w naszej parafii i odwiedzenie cmentarza parafialnego.

  1. Msze św. w tym tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 ponadto w środę, piątek i sobotę o godz. 18.00.
  2. Na Mszę św. w piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania w najbliższą niedzielę. Zapraszamy także ich rodziców i świadków.
  3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę po Mszy św. wieczornej
  4. Zachęcamy nauczycieli i wychowawców na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 2 lipca. Zapisy w zakrystii.
  5. Wójt Gminy zaprasza na złaz na górę Ćwilin w sobotę na 20.00.
  6. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”.

Może Ci się również spodoba