Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2024 r.

24 Niedziela Zwykła „B”- 15.09.2024 r.

1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. poniedziałek – wspomn. św. Korneliusza, pap. I Cypriana, bpa, męcz.,
  4. środa – święto św. Stanisława Kostki, zak.,
  5. piątek – wspomn. św. Andrzeja Kim Taegona, prezb., Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, męcz.,
  6. sobota – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  7. W środę zapraszamy młodzież z naszej parafii na Mszę św. wieczorną o godz. 18-tej z okazji święta patronalnego ku czci św. Stanisława Kostki. Ponadto zapraszamy również młodzież klas siódmej i ósmej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Bardzo prosimy o obowiązkowe przybycie rodziców.
  8. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00 a ponadto w środę i piątek o godz. 18.00. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża św. Urszuli Ledóchowskiej, następnie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza św.
  9. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Nasz parafia jest zaproszona do sanktuarium we wtorek na godz. 10.00. O godz. 11.00 odprawię Mszę św. w int. pielgrzymów i naszej Parafii. Zachęcany do indywidualnego udania się na Uroczystość Odpustową.
  10. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi naszej orkiestry parafialnej. Próby oraz bezpłatna nauka na instrumentach muzycznych jest w piątek o godz. 19.00.
  11. Gminny Ośrodek Pomocy Społeczne informuje, że od dnia 30 września przyjmowane są wnioski o wypłatę bonu energetycznego. Bliższe informację są na tablicy ogłoszeń.
  12. Wójt gminy zaprasza na zebranie wiejskie w najbliższą niedzielę w OSP Skrzydlna, podczas którego będą wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Skrzydlna. I termin 8.15, II termin 8.30.
  13. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł + Józef Pala. Pogrzeb dzisiaj o godz. 14.00.
  14. Po Mszy św. polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Trwajcie w miłości”, „Niedzielę”, „Promyczek Dobra”.