Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2024 r.

1. Dzisiaj 22 niedziela zwykła.
  2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy neoprezbitera ks. mgra Jana Czapigę, który już od czwartku podjął pracę duszpasterską. Życzymy Mu obfitych łask Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.
  3. Jutro o godz. 8.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. przejdziemy do szkoły, gdzie o godz. 9.00 będzie dalszy ciąg rozpoczęcia roku szkolnego. Również w parafiach, gdzie są szkoły średnie będą odprawiane Msze św. zwłaszcza dla młodzieży uczącej się w tych szkołach. Prosimy rodziców, aby zadbali o to, aby wasze dzieci uczestniczyli w tych Mszach św.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca września poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i modlitwie za misje św. Spowiedź św. codziennie przed mszą św. a w piątek od 17-tej. Od godz. 17-tej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.40 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy za misje oraz zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00 a ponadto w środę, piątek i sobotę o godz. 18.00. W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża św. Stanisława, następnie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a po niej Msza św.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie na godz. 18.00. Postarajmy się licznie przyjść do naszej świątyni i przynieśmy na nie lampiony.
  7. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w piątek o godz. 15.00.
  8. W najbliższą sobotę o godz. 6.00 udamy się w pielgrzymce do św. Andrzeja Boboli w Strachocinach i do Markowej do bł. Rodziny Ulmów. Koszt pielgrzymki wynosi 170 zł z obiadem i wszystkimi opłatami. Zachęcamy do zapisywania się, są jeszcze wolne miejsca.
  9. Spotkanie Apostolskiej Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19-tej, spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
  10.  Dziś o godz.17.00, w Remizie OSP Skrzydlna, odbędzie się wykład: „Porąbka, Skrzydlna, Gruszowiec. Niemieckie zbrodnie na Limanowszczyźnie”, który wygłosi dr Dawid Golik, pracownik IPN w Krakowie. Zapraszamy do udziału w tym wykładzie.
  11. Polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedzielę”, „Trwajcie w miłości” a dla małych dzieci „Promyczek Dobra”.