Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2024 r.

1. Dzisiaj 20 niedziela zwykła.
  2. Wczoraj rozpoczął się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce na afiszu. Zachęcamy do udania się do tego Sanktuarium.
  3. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek – św. Bernarda, opata i dokt. Kość.
  • środa – wspomn. św. Piusa X, pap.,
  • czwartek – wspomn. NMP, Królowej,
  • sobota – święto św. Bartłomieja, apostoła.
  1. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 7.00 a ponadto w środę i piątek o godz. 18.00. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Misterium Chwalebnej Drogi, które odbędzie się w przy kościele najbliższą niedzielę o godz. 17:00. Jest to teatralna inscenizacja 5 tajemnic chwalebnych Różańca, przygotowana przez ks. Bogdana z grupą ponad 40 naszych parafian. Udział Misterium może być piękną formą duchowego odkrycia tajemnic różańcowych.
  3. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Bogdan Mikołajczyk, wikariusz naszej parafii, został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji oraz złożymy mu podziękowania za Jego sześcioletnią pracę w naszej parafii. Do pracy duszpasterskiej w naszej Parafii został skierowany ks. mgr Jan Czapiga – neoprezbiter.
  4. Bóg zapłać pielgrzymom, którzy byli w Kalwarii Zebrzydowskiej za dar ofiarny na remont kościoła.
  5. Dnia 7 września jest organizowana z naszej parafii jednodniowa pielgrzymka do św. Andrzeja Boboli w Strachocinach i do Markowej do bł. Rodziny Ulmów. Koszt pielgrzymki wynosi 170 zł z obiadem i wszystkimi opłatami. Natomiast 12 października jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej w Licheniu. Zapisy w zakrystii.
  6. Zachęcam, aby wysyłać protest do Ministerstwa Edukacji Narodowej
    dotyczący szkolnych lekcji religii. Link tego protestu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. (https://lekcjereligiiwszkole.pl)
  7. Wójt Gminy Dobra zaprasza na dożynki, które będą w najbliższą niedzielę.
  8. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedzielę”, „Trwajcie w miłości” a dla małych dzieci „Promyczek Dobra”.