(NIE)ZNANE JASEŁKA  – MISTERIUM RADOSNEJ CZĘŚCI RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO (21 i 28.01.2024 r.)

W niedziele 21 i 28 stycznia 2024 r. o godz. 17:00 zostały przedstawione w naszej świątyni parafialnej (NIE)ZNANE JASEŁKA  w kluczu MISTERIUM RADOSNEJ CZĘŚCI RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO przygotowane przez naszych parafian pod kierunkiem ks. Bogdana.

(NIE)ZNANE JASEŁKA „Pójdźmy razem radosną drogą za Maryją do Jej Syna” to duchowa droga wyznaczona przez tajemnice radosne Różańca, w którą wyruszyło ponad 40 osób przygotowujących to ewangelizacyjne wydarzenie. Inscenizacje ukazując radosne wydarzenia z życia Maryi i Jej Syna miały pomóc widzowi odkryć głębie tajemnic radosnych Różańca i stanowią swego rodzaju zaproszenie do życia tymi tajemnicami w codzienności i rozważania ich głębi podczas modlitwy różańcowej. 

Widzowie mieli okazję wczuć się w scenerię wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat i wyobrazić sobie jak te ważne wydarzenia związane z przyjściem Jezusa na świat mogły wyglądać. Przybyli modli obejrzeć zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, a następnie nawiedzenie św. Elżbiety i scenę nadania imienia Janowi. Nie zabrakło też obrazów z życia św. Józefa, który został wybrany na Opiekuna dla Maryi i razem zmierzali do Betlejem, gdzie z trudem znaleźli miejsce na nocleg u jednego spośród pasterzy, który o tym wszystkim opowiedział pasterzom pasącym owce. Nie zabrakło ukłonu pasterzy przed Nowonarodzonym oraz przybycia Trzech Mędrów ze Wschodu, którzy nawiedziwszy pałac Heroda dotarli do stajenki betlejemskiej. Przedstawienie nie zakończyło się jak zwyczajne jasełka sceną w stajence, ale przybyli zostali zaproszeni do Świątyni w Jerozolimie, aby zobaczyć ofiarowanie Jezusa Bogu oraz wsłuchać się w słowa Symeona i Anny. Została także odegrana scena, gdy Jezus miał 12 lat i wybrał się do tejże świątyni w pielgrzymce wraz z Maryją i Józefem, gdzie został odnaleziony po trzech dniach. Ostatni akcent przedstawienia to było jakże wzruszające pożegnanie 30-letniego Jezusa ze swoją Matką w Nazarecie…  

A po wszystkim przybyli mogli usłyszeć wyjaśnienie nazwy (NIE)ZNANE JASEŁKA…

Ponieważ:

  1. z pewnością jeszcze nie uczestniczyli w Jasełkach, w których było 3 Jezusów w Szopce: Nowonarodzony, Dwunastoletni i Trzydziestoletni
  2. z pewnością jeszcze nie uczestniczyli w Jasełkach w kluczu tajemnic radosnych Różańca św.
  3. z pewnością jeszcze nie uczestniczyli w Jasełkach, w których było 2 Janów Chrzcicieli: nowonarodzony i dwunastoletni

Z serca dziękujemy Bogu za ten szczególny czas łaski i możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym dziele ewangelizacyjnym i mamy nadzieję, że ziarno zasiane w sercach wyda duchowy owoc w życiu osób, które nie tylko obejrzały, ale przede wszystkim duchowo przeżyły wydarzenia z radosnej części Różańca.

Zachęcamy do obejrzenia Galerii Zdjęć:

(NIE)ZNANE JASEŁKA – Misterium Radosnej Części Różańca Świętego – 21 i 28.01.2024 r. (Fot. Studio Angel)

Jasełka – Misterium Radosnej Części Różańca Świętego – 21.01.2024 r. (fot. A. Wolny)

(NIE)ZNANE JASEŁKA – Misterium Radosnej Części Różańca Świętego – 28.01.2024 r. (Fot. A. Wolny))

NAGRANIE – ZAPROSZENIE NA (NIE)ZNANE JASEŁKA – MISTERIUM RADOSNEJ CZĘŚCI RÓŻAŃCA

Może Ci się również spodoba