„Powstań i żyj: Warto iść pod prąd” – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w Tarnowie – 18.11.2022 r.

W piątek 18 listopada br. uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w diecezjalnym wydarzeniu organizowanym dla kandydatów do bierzmowania pt. „Powstań i żyj: Warto iść pod prąd”. Wspólnie wyjechaliśmy ze Skrzydlnej do Tarnowa, aby od godz. 9:00 uczestniczyć w wydarzeniu ewangelizacyjnym, w którym uczestniczyło w sumie około 2200 kandydatów do bierzmowania z 86 parafii diecezji tarnowskiej. W programie nie zabrakło integracji i wspólnej zabawy, ale także modlitwy i uwielbienia Boga. Przybyła młodzież po czasie wspólnej zabawy mogła wysłuchać świadectwa Agaty Rujner – znanej z bloga „Prawie morały” i anglojęzycznego John ze Wspólnoty Tymoteusza z Gubina. Następnie słowo do zgromadzonej młodzieży skierował Bp Artur Ważny, a wspominając swoje spotkania z ludźmi młodymi wskazywał na Boga, który jest tym, który potrafi zmienić życie naprawdę – uzdrowić je i uczynić szczęśliwym. Po konferencji Księdza Biskupa była wspólna adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie na scenie tarnowskiej „Jaskółki”. To było niezwykłe, gdy ponad dwa tysiące młodych ludzi wspólnie modliło się do Boga obecnego w Eucharystii, a po skończonej adoracji uczestnicy spotkania mogli przyjąć Komunię Świętą. To było bardzo budujące spotkanie ukazujące wartość wiary w Boga w dzisiejszym świecie oraz było swego rodzaju zaproszeniem do odwagi w wyznawaniu naszej wiary w Boga, gdy powrócimy do naszych codziennych spraw. Z duchowymi przeżyciami w sercach uczniowie z klasy VII i VIII powrócili bezpiecznie do swoich domów ciesząc się, że mogli uczestniczyć w tym diecezjalnym wydarzeniu organizowanym specjalnie dla młodych kandydatów do bierzmowania.

Może Ci się również spodoba