Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2024 r.

1. Dzisiaj 19 niedziela zwykła.
  2. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze święte tak jak w niedzielę, czyli o godz. 7.30, 10.00 i 16.00. Na sumie będzie poświecenie wieńca dożynkowego, wianków, ziół, owoców i kwiatów. Postarajmy się, o ile jest to możliwe, przyjść w regionalnych strojach. Wieniec dożynkowy przygotowują w tym roku wszyscy parafianie z Woli Skrzydlańskiej.
  3. Od jutra rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Szczyrzycu. Uroczystej sumie w dniu 15 sierpnia będzie przewodniczył ks. Bp Andrzej Jeż. Bliższe informacje są na afiszach.
  4. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:
  • środa – wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.,
  • sobota – wspomn. św. Jacka.
  1. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 7.00 oprócz piątku, a ponadto w środę i piątek o godz. 18.00. O godzinie 17.30 adoracja Najświętszego Sakrament zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. W najbliższą sobotę o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się 42 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.
  3. W piątek udamy się w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z przed kościoła o godz. 4.30. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy są przyjmowane w supersamie. Serdecznie zachęcamy do udania się do tego świętego miejsca.
  4. Wójt Gminy zaprasza do udziału w złazie na Łopień w najbliższą niedzielę. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.
  5. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwacie w miłości”, a dla małych dzieci „Promyczek Dobra”.