Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2024 r.

1. Dzisiaj 16 niedziela w ciągu roku.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Anny. Suma odpustowa będzie o godz. 11:00. Zachęcamy, aby w tygodniu skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć zbliżający się odpust.
  • poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny
  • wtorek – Święto św. Brygidy zakonnicy
  • środa– św. Kingi – patronki diecezji
  • czwartek – Święto św. Jakuba, Apostoła
  • piątek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  1. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na organizację MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu.
  2. Msze św. w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00, a w środę i piątek także o godz. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Zachęcamy do zapisywania się na 42 Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się od 17 do 25 sierpnia br. Zapisy prowadzone są w kancelarii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Więcej informacji jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.
  4. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przedstawienia w ubiegłą niedzielę Misterium Świetlistej Drogi, które przybliżyło nam tajemnice światła Różańca św. Serdeczne podziękowania dla ogrywających poszczególne sceny, dla przygotowujących dekorację i wspierających tą inicjatywę oraz dla tych, którzy zechcieli przyjść i przeżyć to Misterium. Serdeczne Bóg zapłać.

Misterium Świetlistej Drogi – Inscenizacja Tajemnic Światła (Fot. Studio Angel Foto & Video)

Misterium Świetlistej Drogi – inscenizacja tajemnic światła – 14.07.2024 r. (Fot. A. Wolny)

5. W związku ze zbliżającymi się Dożynkami Gminnymi, które odbędą się w dniu 25 sierpnia 2024 r. (niedziela) w Parku im. Małachowskich w Dobrej, GOK zaprasza do wystawienia w tym dniu swojego stoiska (prezentacji produktów lub działalności). Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny lub osobisty w biurze GOK-u w Dobrej do 9.08.2024 r.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odszedł śp. Piotr Kaleta. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00. Różaniec za zmarłego będzie dzisiaj i w poniedziałek o 18:00. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezus, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.
  7. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Niedziela” i „Promyczek Dobra”.