Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022 r.

1. Dzisiaj 18 niedziela zwykła. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu na miesiąc sierpień.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w:
  • poniedziałek – wspomn. św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc.
  • czwartek – wspomn. św. Jana Marii Vianneya, prezb.,
  • sobota – Święto Przemienienia Pańskiego.
  1. Msze św. w tym tygodniu, o godz. 7:00 a ponadto w środę, piątek i sobotę o godz. 18:00.
  2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, w którym modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania, pierwszy piątek poświęcony Sercu Bożemu i misjom świętym. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św., a w piątek od 17:00. Również w piątek od 17:00 będzie adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej adoracji.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie na godz. 18.00. Postarajmy się licznie przyjść do naszej świątyni i przynieśmy na nie lampiony.
  4. Do chorych udam się z posługą sakramentalną w piątek o godz. 9.00.
  5. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową podczas której dziękowaliśmy Dobremu Bogu za dar konsekracji naszej świątyni. Pragniemy także z serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i dobrego przeżycia tej uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Orkiestrze Parafialnej, osobom, które niosły feretrony i chorągwie, Paniom Bogumile Michorczyk i Marii Jaśkiewicz za wykonanie dekoracji, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Paniom za przygotowanie posiłku dla kapłanów, oraz osobom, które dostarczyły wiktuały  do tego poczęstunku. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście  za wszelkie okazane dobro.
  6. W najbliższy piątek z przed kościoła o godz. 21.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka na szlaku której znajduje się: Gietrzwałd, Święta Lipka, Gierłoż, Augustów, Sokółka, Święta Woda, Grabarka. Są jeszcze miejsca wolne.
  7. W sierpniu rolnicy mogą składać w Gminie w Dobrej wnioski w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w oleju napędowym do produkcji rolnej w miesiącu sierpniu. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.
  8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Magdalena Woźniczka ze Skrzydlnej. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 10.00.