Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022 r.

  1. Dzisiaj 12 niedziela zwykła.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:

– poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zak.,

– czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, – procesja i akt przeproszenia i oddania się Sercu Pana Jezusa. Ten dzień, z woli świętego Jana Pawła II, jest Światowym Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nasze modlitwy, umartwienia i uczynki miłosierne ofiarujmy w intencji nas kapłanów,

– sobota – wspomn. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich uczniów wraz z rodzicami. Spowiedź św. codziennie przed mszą św. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem podziękować za kolejny rok szkolny i prosić o szczęśliwe przeżycie wakacji.
  2. Msze św. w tym tygodniu będą o godz. 7.00 i wieczorem o 18:00, oprócz soboty, połączone procesją. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie ziela i wianków.
  3. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na świętopietrze.
  4. Zapraszamy Grupę Apostolską, Ministrantów i Lektorów oraz DSM na wspólne spotkanie przy ognisku w sobotę o godz. 17:00.
  5. Składamy serdecznie Bóg zapłać osobom, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie procesji ulicami naszej miejscowości.
  6. Wczoraj zostały zamontowane witraże na pozostałych oknach na chórze. Składamy serdeczne podziękowanie Aliakseiemu Novumence za wykonanie i montaż tych witraży oraz Andrzejowi Kniażewicz za pomoc w ich montowaniu.
  7. Gmina Dobra zaprasza w najbliższą sobotę na IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego do Parku im. Małachowskich w Dobrej. Ponadto Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej informuje, że jeszcze są wolne miejsca na wakacyjne półkolonie, które w tym roku w różnych terminach odbywają się w szkole w Skrzydlnej, Jurkowie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej GOK.

Może Ci się również spodoba