Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022 r.

1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkanocna zwana „Białą” – czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  2. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – św. Marka Ewangelisty, święto,
  • wtorek – św. Wojciecha, bp. i męcz., głównego patrona Polski, uroczystość,
  • piątek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dok. Kośc., patroni Europy, święto.
  1. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Biblijną.
  2. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Nabożeństwo Majowe, które będzie o godz. 16.00, a po nim Msza św. MAJ – to miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Starajmy się licznie przychodzić przez cały miesiąc na MAJÓWKI. Odprawiajmy je także wieczorem przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Zaczynajmy i kończmy pieśnią Maryjną, odśpiewaniem Litanii Loretańskiej i 10-tka różańca w intencji wioski i parafii oraz o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Przychodźmy też licznie do kościoła na Nabożeństwa Majowe.
  3. Msza św., codziennie o godz. 7.00, a ponadto środę i w piątek o godz. 18-tej. W środę Nowenna do Matki Bożej, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w środę po Mszy św.
  6. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się kolejny wykład ks. Prof. Krzysztofa Kościelniaka dotyczący rodziny w Islamie. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zorganizowanie tych wykładów oraz za modlitwy prowadzone w czasie Triduum Paschalnego.
  7. Od jutra w ramach corocznego przeglądów kominów nasze domy będzie odwiedzał Zakład Kominiarski Dawida Górowskiego.