Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023 r.

 1. Dzisiaj 31 niedziela w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
 • piątek – wspomn. św. Leona W., pap. i dokt. Kośc.
 • sobota – wspomn. św. Marcina z Tours, bpa.
 1. W sobotę obchodzimy Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji ojczyzny będzie o godz. 10.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek jest przeznaczona na „Kościół w potrzebie”.
 3. Msze św. w tym tygodniu o codziennie o godz. 7.00. Natomiast od poniedziałku do środy i w piątek o godz. 17.00. Wypominki listopadowe są do wtorku przed każdą Mszą św., a w środę połączone z różańcem pół godziny przed Mszą świętą, w piątek o 16.45 połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego i w niedzielę przed każdą Mszą św. W środę po różańcu będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po mszy św.
 5. Rektor WSD w Tarnowie dziękuje za ofiary składane na cmentarzu.
 6. Dziś w remizie OSP można oddać krew.
 7. Starosta Limanowski zwraca się z prośbą do ludzi o wrażliwym sercu, którzy chcieliby je otworzyć dla dzieci pozbawionych opieki rodziców o rozważenie możliwości podjęcia się roli rodzica zastępczego. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 8. Wójt Gminy Dobra zaprasza na uroczystość Święta Niepodległości na Przełęczy im. Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego na Chyszówkach. Uroczystości rozpoczną się o 11:30, a ich uwieńczeniem będzie Msza św.
 9. Do wieczności z naszej Parafii odszedł śp. Krzysztof Koza. Różaniec za niego dziś o godz. 17.00, a w tygodniu o 18.00.
 10. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości”, i „Promyczek Dobra”.

Może Ci się również spodoba