Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023 r.

 1. Dzisiaj 30 niedziela zwykła. Przeżywamy rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. Po południu o godz. 16:00 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św.
 2. W najbliższą środę 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tajemnica Świętych Obcowania prowadzi nas też na cmentarz – na groby naszych bliskich. Zanieśmy im w darze nie tylko kwiaty i znicze, ale przede wszystkim naszą modlitwę, wypominki, Msze Św. i Komunię. Msze św. we Wszystkich Świętych w nowym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 13.00 połączona z nieszporami. Po Mszy św. udamy się w procesji na cmentarz odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na cmentarzu zostanie odprawiony różaniec za zmarłych. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościele można zyskać odpust zupełny, a od 1 do 8 listopada także na cmentarzu pod zwykłymi warunkami: być w łasce uświęcającej, mieć intencję zyskania odpustu za kogoś zmarłego, przyjąć Komunię św. i w nawiedzanym kościele należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, a następnie modlitwę w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Ten odpust, który można zyskać 1 raz na dzień ofiarujmy za dusze czyśćcowe. Odpust cząstkowy można zyskać nawet kilka razy w ciągu dnia i ofiarować za dusze czyśćcowe. Zbiórka do puszek na cmentarzu przeznaczona jest na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 3. W czwartek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu ofiarujmy modlitwy za naszych zmarłych, jako wyraz wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane. W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. O godz. 15.30 na starym cmentarzu będą odczytane wypominki oraz modlitwy za zmarłych. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym obrzędzie.
 4. Msze św. w tym tygodniu codziennie rano o 7.00, a ponadto w poniedziałek, wtorek, i piątek o 17:00. Wypominki listopadowe będą czytanie od czwartku przed Mszą św..
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek oraz pierwszą sobotę miesiąca.
 6. Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i piątek od godz. 16.00. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 7. W sobotę obchodzimy wspomnienie Św. Karola Boromeusza, bpa.
 8. W czwartek o 16.00 będzie liturgiczne spotkanie młodzieży klasy siódmej i ósmej.
 9. Ochotnicza Straż Pożarna organizuje Akcję Honorowego Krwiodawstwa która odbędzie się w niedzielę 05.11.2023r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w budynku Remizy OSP W Skrzydlnej. Zapraszamy wszystkich zdrowych  w wieku od 18 lat do 65 lat z dokumentem tożsamości.
 10. Dzisiaj przy kościele i w Uroczystość Wszystkich Świętych przy cmentarzu Apostolska Grupa Młodzieżowa będzie rozprowadzała znicze, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu na Festiwal Młodych do Medjugorie.
 11. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości”, „Promyczek Dobra”.

Może Ci się również spodoba