Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022 r.

1. Dzisiaj 33 niedziela w ciągu roku. Dar ofiarny składany do puszek jest przeznaczony na „Kościół w potrzebie”.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
• czwartek – wspomn. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,
• piątek – wspomn. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz., patronki Ruchu Czystych Serc.
3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży, Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
4. Msze św. w tym tygodniu o codziennie o godz. 7.00. Natomiast w środę i piątek o godz. 17.00. Wypominki listopadowe są w środę połączone z różańcem pół godziny przed mszą świętą natomiast w piątek połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego kwadrans przed mszą św. W środę po mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. Ks. Tomasz Fajt składa podziękowanie za dar 5120 zł. na misje.
6. W najbliższą niedzielę odpust będzie w Wilkowisku.
7. PINB dokonał odbioru parkingu przykościelnego. Jeszcze raz składamy „Bóg zapłać” tym, którzy przyczynili się do wykonania tego parkingu i przygotowali dokumenty do jego odbioru.
8. W tym tygodniu zostały zakończone prace przy organach kościelnych. Były one wykonywane przez Piotra Nowakowskiego i Piotra Antosza za co składamy im serdeczne „Bóg zapłać”. W następnym tygodniu w czwartek komisja kurialna do spraw muzyki kościelnej dokona odbioru tych organów.
9. Przy porządkowaniu grobów na cmentarzu pamiętajmy, aby zabierać szkła po zniczach do domów. Wystarczy wymienić tylko wkłady.
10. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”, „Promyczek Dobra”.