Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022 r.

1. Dzisiaj 29 niedziela zwykła. Po południu o godz. 16:00 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. Po Eucharystii Grupa Apostolska z naszej parafii zaprezentuje montaż słowno-muzyczny z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego przedstawienia.
  • poniedziałek – wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.,
  • wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia,
  • czwartek – wspomn. św. Jana Kantego, prezb.
  1. Za tydzień będzie Światowy Dzień misyjny. Dar ofiarny przeznaczony jest na misje.
  2. Nabożeństwo Różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17:00. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie
  3. W sobotę we wszystkich parafiach województwa małopolskiego obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa i Zakliczyna.
  4. W następna niedzielę odbędzie się glosowanie do Rady Duszpasterskiej. Na karteczce podajemy najwyżej dwóch kandydatów, których nazwiska zostały przez was przedstawione a są nimi:
  • Cygal Maria – Przenosza
  • Kaleta Piotr – Skrzydlna
  • Kaleta Zdzisław – Skrzydlna
  • Kołodziej Agata – Przenosza
  • Matykiewicz Mieczysław – Przenosza
  • Sadkiewicz Janusz – Przenosza
  • Sadkiewicz Wiesław – Skrzydlna
  • Sasiński Sławomir – Wola Skrzydlańska
  • Smaga Jan – Skrzydlna
  1. W najbliższą niedzielę o godz. 18:00 w Limanowskim Domu Kultury będzie Koncert Papieski: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Autobus wyruszy sprzed kościoła o godz. 17.00. Darmowe bilety na ten koncert należy odebrać w zakrystii. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
  2. W najbliższą niedziele na Sumie wystąpi zespół muzyczny z Bełchatowa.
  3. Na stronie parafialnej znajduje się projekt wykonawczy witraża koło prezbiterium. Zachęcamy, aby go zobaczyć i wypowiedzieć swoja opinię.
  4. Wypominki można składać w zakrystii. Prosimy o zaznaczenie wypominków listopadowych, które będą czytane przez cały listopad i rocznych, które będą czytane od grudnia do października.
  5. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Szczyrzyckiej zaprasza na obchody 100-lecia śmierci Tomasza Fala, organmistrza. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  6. Zbiórka krwi 23.10.2022 r w OSP Pogorzanach od 9.00 do 13.00.
  7. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz „Promyczek Dobra”. Ponadto można nabyć „Kalendarze Rolnicze”.