Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2022 r.

 1. Dzisiaj 25 niedziela zwykła.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • wtorek – św. Andrzeja Kim Taegona, prezb., Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, męcz.,
 • środa – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
 • piątek – wspomn. św. Pio z Pietrelciny, prezb.
 1. Msze św. w tym tygodniu codziennie rano o godz. 7.00, a ponadto w środę i w piątek o 18:00. W środę zachęcamy do uczestnictwa w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 2. Trwa tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Nasz parafia jest zaproszona do sanktuarium w czwartek na godz. 10.00. Ks. Proboszcz odprawi Mszę św. w int. pielgrzymów i naszej Parafii o godz. 11.00. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 3. Najbliższa niedzielę będzie Dniem Modlitw o trzeźwość oraz odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest sprawa trzeźwości, a także los osób uzależnionych.
 4. Ksiądz Biskup Tarnowski zarządził w całej diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Odbędą się one 23 października. Do 15 października zgłaszamy kandydatów, których lista zostanie podana 16 października. Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych. Jeśli ktoś należał do Rady przez dwie kadencje to nie może kandydować. Karteczki wrzucamy do skrzynki k. św. Antoniego.
 5. Uczniów klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w środę o godz. 18:00.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ks. Piotrowi Wronie naszemu rodakowi i jego rodzicom za ufundowanie witrażu k. Matki Bożej od strony południowej, Panu Aliaksiejowi Navumence za wykonanie witrażu i montaż wraz ze swoim współpracownikiem. Rodzinie Hanuli za wykonanie szkła zabezpieczającego do witraży.
 7. Od 23 do 25 września br. w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odbędzie się kurs przedmałżeński. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.
 8. PINB w Limanowej prosi, aby uważać na oszustów podszywających się pod pracowników tej instytucji. Szpital w Limanowej i Allmedica w Mszanie Dolnej zachęcają do badań kolonoskopowych. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.
 9. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”, „Promyczek Dobra”.

Może Ci się również spodoba