Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz.: 7.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy i 16.00.

Ołtarze przygotowujemy w następującym porządku:

Ołtarz I – przy krzyżu misyjnym – parafianie z Przenoszy,

Ołtarz II – przy kapliczce – parafianie z Górnej Skrzydlnej i z Rynku,

Ołtarz III – przy zabytkowym kościele – parafianie z Woli Skrzydlańskiej,

Ołtarz IV – koło plebanii – parafianie z Ługowiny, Drągówki i Zagórza.

Prosimy o zaangażowanie parafian w przygotowaniu ołtarzy w środę o godz. 19-tej. Starajmy się duchowo przygotować na przeżywanie tak wielkiej uroczystości przez pojednanie się z Chrystusem w Sakramencie Pokuty. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Postarajmy się na tą Mszę św. przyjść jak najliczniej. Prosimy o przyniesienie książeczek do modlitwy, które pomogą nam w śpiewie pieśni Eucharystycznych. Na procesję przygotujmy feretrony i nośmy je w jednakowych strojach regionalnych. W Oktawie procesja po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. W czasie procesji będzie śpiewana Litania do Serca Jezusowego. Składka jest przeznaczona na hospicjum i  cele charytatywne.

2. poniedziałek – wspomn. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kość.,
  3. wtorek – wspomn. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.,
  4. piątek – wspomn. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
  5. Msza św. codziennie o godz. 7.00, a od środy również o 18-tej.
  6. Od dzisiaj można nabyć płyty DVD z Misterium Męki Pańskie, które miało miejsce w Niedzielę Palmową. Ofiara 30 zł przeznaczona jest na pokrycie kosztów przygotowania płyt.
  7. W najbliższą niedzielę będzie Uroczystość Odpustowa w Stróży. Również w najbliższą niedzielę o 17:30 odbędzie się u nas dekanalne spotkanie młodzieży z naszego dekanatu.
  8. Szpital Powiatowy w Limanowej przypomina o badaniach kolonoskopowych. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.
  9. Przed kościołem do nabycia: „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”, „Promyczek Dobra”.