Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Przez cały tydzień będziemy się przygotowywać do tej Uroczystości przez odmawianie Nowenny do Ducha Świętego.
  4. wtorek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto,
  5. środa – wspomn. Św. Justyna, męcz.,
  6. piątek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
  7. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek poświęcony modlitwom za kapłanów i o nowe powołania oraz piątek poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Starajmy się liczniej włączyć w te nabożeństwa.
  8. Ponadto w tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca czerwca poświęconą Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18-tej będzie Msza św. oraz Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Starajmy się przyjść licznie i pamiętajmy o przyniesieniu lampionów.
  9. W wtorek młodzież naszej parafii, ze Szczyrzyca i Stróży przyjmie Sakrament Bierzmowania w naszym kościele o godz. 16.00. O godz. 15.30 będzie Nowenna do Ducha Św. i zakończenie Nabożeństw Majowych. W poniedziałek po majówce (ok. 19:00) będzie próba dla kandydatów do bierzmowania i świadków.
  10. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach do Serca Jezusowego, które w środę i w piątek będą o po południu, a w pozostałe dni po Mszy św. porannej.
  11. Msza św. codziennie o godz. 7.00 a ponadto w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:00. W środę będzie nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
  12. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 17:00. połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  13. Do chorych udamy się w piątek o godz. 8.30.
  14. W przyszłą niedziele będzie zmiana tajemnic po Prymarii.
  15. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy św.
  16. Również w przyszłą niedzielę będzie gościł u nas Zespół „Zbrucz” z Ukrainy.
  17. Składamy serdeczne Bóg zapłać Władysławowi Boryczowi i Markowi Jaśkiewiczowi za ułożenie granitu na schodach, obłożenie murków granitem i styropianem oraz Kazimierzowi Pazdanowi za pomoc przy tych pracach. Składamy serdeczne podziękowanie Janowi Widomskiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła i na parkingu.
  18. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Władysław Woźniczka ze Skrzydlnej. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00.