Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o 9.00, 11.00 i  16.00. W dniu dzisiejszym pamiętajmy o odwiedzeniu cmentarza parafialnego i modlitwie za naszych zmarłych. Jest to wyraz naszej wiary w zmartwychwstanie.
 2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Prosimy tych, którzy przychodzą na Mszę św. po południu o przyjście do południa. Składka jest przeznaczona na KUL i UPJP II.
 3. Za tydzień będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Codziennie do soboty będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Zbiórka do puszek jest przeznaczona Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 4. Msze św. w Oktawie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego codziennie o 7.00 a ponadto w środę i piątek o godz. 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Diecezjalne Święto Caritas będzie obchodzone w najbliższą sobotę.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. w środę wieczorem.
 7. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Triduum Paschalnego: księdzu Bogdanowi za przygotowanie ze służbą liturgiczną i Apostolska Grupą Młodzieżową oprawy obrzędów Wielkiego Tygodnia, Paniom Bogumile Michorczyk i Marii Zając, które przygotowały Ciemnicę i  Boży Grób oraz dekoracje, Panom Strażakom za honorową wartę przy grobie, chórowi parafialnemu”, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Pani Elżbiecie Pazdur, naszej parafialnej orkiestrze, osobom niosącym chorągwie i feretrony, dzieciom szkolnym za ich jałmużnę na rzecz potrzebujących, Akcji Katolickiej i Różom Różańcowym prowadzącym adoracje w ciemnicy i przy grobie, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jakiegokolwiek dobra na rzecz kościoła. I Wam drodzy parafianie za udział w tych obrzędach i wszelkie dobro na rzecz kościoła. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Misterium Męki Pańskiej.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na WSD w Tarnowie oraz na Kustodię Ziemi Świętej.
 10. Dziękujemy Paniom z Caritasu za przygotowanie i rozwiezienie paczek i Wam Parafianie za produkty żywnościowe i pieniężne.
 11. „Bóg zapłać” za modlitwy i życzliwość wobec nas kapłanów oraz za wiktuały.

Może Ci się również spodoba