Ogłoszenia duszpasterskie 20.02.2022 r.

1. Dzisiaj VII niedziela zwykła w ciągu roku. Po Mszy św. ma miejsce zbiórka na ambulans do szpitala w Szczyrzycu.
  • wtorek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła,
  • środa – wspomn. św. Polikarpa, bpa i męcz.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nabożeństwo 40-to Godzinne. Celem tego nabożeństwa jest przeproszenie Pana Boga i wynagrodzenie Mu za wszystkie grzechy nasze, naszych rodzin i naszej parafii. Znajdźmy czas w te dni, aby trwać przy Chrystusie Eucharystycznym i uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  2. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 7.00, a ponadto w środę i piątek o godz. 17.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy w środę. W piątek pół godziny przed Mszą św. wieczorną będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  3. Zmiana tajemnic będzie w najbliższą niedzielę po Mszy św.
  4. W wyniku nawałnicy został uszkodzony dach na budynku mieszkalnym u Państwa Smagów w Stróży. Nasza Caritas Parafialna okazała pomoc materialną jako gest naszej solidarności. Bóg zapłać za Wasze ofiary na Caritas, które są przez Was składane do skarbonki k. św. Antoniego. Wyrażamy serdeczne podziękowania Panom Strażakom za ofiarną pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy.
  5. Zwracamy się z prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Bliższe informacje są zamieszczone na ulotce informacyjnej znajdującej się na ostatnich ławkach.