Ogłoszenia duszpasterskie 23.01.2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz misji w ramach tegorocznej kolędy misyjnej.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – wspomn. św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc.,
  • wtorek – Nawrócenie św. Pawła, Apostoła, święto,
  • środa – wspomn. św. Tymoteusza i Tytusa, bpów,
  • piątek – wspomn. św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.,
  • sobota – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, święto.
 4. Ponadto w środę obchodzimy Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, w czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a w najbliższą niedzielę Dzień Chorych na Trąd.
 5. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 7.00, a ponadto w środę i piątek o godz. 17.00. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które przyjęły nas po kolędzie, za życzliwość i modlitwę w naszej intencji. Ponadto składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dla nas kapłanów przy okazji kolędy. Z tych ofiar jako kapłani tradycyjnie przekazujemy składki na utrzymanie Księży emerytów, na rzecz funkcjonowania Seminarium oraz na rzecz jego remont, a także na funkcjonowanie Fundacji św. Józefa, a z ofiar zbieranych do puszek na wynagrodzenie ministrantów i lektorów za ich służbę przy ołtarzu.
 7. Sołtys wsi Skrzydlna informuje, że odbiór decyzji nakazów płatniczych na 2022 rok będzie w dniach 25 – 29 stycznia w remizie OSP w godz. Od 8.00 do 17.00.

Może Ci się również spodoba